Vaše metrologie na klíč

3D skenery a skenovací systémy

3D skenery a skenovací systémy v metrologii umožňují precizní digitalizaci fyzických objektů a jejich následnou analýzu. Pomocí 3D skenování nebo také optickému měření poskytují systémy detailní prostorové informace, které jsou klíčové pro kontrolu kvality, inženýrství a návrh výrobků ve široké škále průmyslových aplikací. V nabídce Prima Bilavčík najdete skenovací systémy FARO Technologie, ruční 3D skenery MANTIS VISION nebo tomografické stroje pro náročnější aplikace WERTH Messtechnik.

3D skenovací systémy FARO

Skenovací systémy od společnosti Faro Technologies se rozdělují na mobilní ramena a trackery určené k měření velkých rozměrů. Tyto technologie jsou známé svou vysokou přesností a mobilitou.

3D skenery MANTIS VISION

Společnost Mantis Vision je Izraelskou společností, která vznikla z armádního projektu na vývoj, výrobu a distribuci 3D měřícího systému pro Izraelskou armádu. 3D skenery tohoto výrobce se proto vyznačují bezporuchovostí, jsou vhodné do jakéhokoliv prostředí, jsou testovány na pád z výšky a na ty nejhorší pracovní podmínky. Společnost Mantis Vision tyto systémy nabízí i na civilní trh a to bez jakýchkoliv omezení. Konkrétně se jedná o modely Mantis Vision F6-SR, který je přesnější a F6, který je univerzálnější.

Počítačové tomografy

Multisenzorový souřadnicový měřicí stroj Werth TomoScope® kombinuje počítačovou tomografii (CT) s přesným kontaktním nebo optickým senzorem. Tato technologie umožňuje měření dílců rentgenovým snímačem.