Vaše metrologie na klíč
FARO Quantum MAX
FARO Gage MAX
8-osý systém FaroArm

3 Účelové LLP skenery
Tentokrát v tradici pokračuje zcela nové rameno Quantum Max ScanArm a jeho tři vyměnitelné skenery. FAROBlu® LLP splňuje všechny požadavky na měření. Výhodou je výrazné zvýšení rychlosti skenování a vyšší rozlišení, takže práce s ním je rychlejší, přesnější než kdykoli předtím a také nikdy nebylo jednodušší. Díky maximální flexibilitě, rozšířenému dosahu ramene a přepracovanému duálnímu kinematickému uchycení LLP se hodnota a produktivita maximalizují o více než 30 %. Quantum Max nabízí nejrychlejší detailní skenování dostupné na trhu a urychluje tak dobu dokončení projektu. Zároveň tím zvyšuje celkovou produktivitu.
 
Maximální všestrannost
Nový Quantum Max nabízí dvakrát větší všestrannost než předchozí modely. Dvojité kinematické vložky v místě pevné sondy a LLP umožňují výměnu polohy a snadnou změnu polohy LLP shora dopředu, což umožňuje lepší přístup do malých prostor nebo těžko přístupných míst bez nutnosti rekalibrace samotného LLP. Rychloupínací rukojeť nadále nabízí možnost dynamického úchopu.

Maximální výkon
Tři modely FaroArm nabízejí základní, standardní a prémiovou výkonnostní třídu - dostupné v rozsahu pracovních objemů od 2,0 m do 4,0 m. Zvýšená tuhost a stabilita zajišťují optimalizovanou přesnost a opakovatelnost s vynikajícím výkonem při zachování odolnosti proti poškození, pro použití v nejnáročnějších podmínkách dílny. Nové rameno s pracovním objemem 2,0 m poskytuje nejlepší přesnost
ve své velikostní kategorii.

Maximálny dosah
Každé rameno FaroArm má až o 25% delší dosah a nabízí pohodlnější manévrování klouby pro lepší dosah nad a kolem větších předmětů, umístěných v určeném pracovním objemu. V kombinaci se systémem otočného pracovního stolu FARO (tj. 8 os) prakticky odpadá nutnost měnit polohu měřeného objektu nebo zařízení a kontrola může být dokončena za zlomek času.

Máte dotaz ?

Fotka kontaktu
Ladislav Lebeda
Aplikační a prodejní specialista FARO, SCANTECH
Fotka kontaktu
Ing. Tomáš Gernát
Aplikační a prodejní technik FARO / SK
Fotka kontaktu
Ing. Veronika Kratěnová
Koordinátorka prodeje FARO, servis FARO

Rameno FARO Gage MAX je naším cenově nejdostupnějším 3D souřadnicovým měřicím zařízením (SMS). Je také nejpřesnějším Faro ramene jaké kydy bylo vyrobené a poskytuje spolehlivé měření v širokém rozsahu průmyslového využití při hodnotě, která přináší značnou návratnost investic. Je ideální pro velikostně menší, ale vysoce přesné úlohy, kde Gage je nejintuitivnější, ergonomické a všestranné kloubové přenosné SMS, které umožňuje práci i v dílenském prostředí, vyhovět tím nejnáročnějším kvalitativním požadavkům. Gage MAX navíc nahrazuje a minimalizuje potřebu dalšího využívání tradičních ručních měřidel jako posuvná měřítka, mikrometry nebo výškoměry. Tyto standardní měřící pomůcky jsou schopné měřit jen jeden rozměr za určitý čas.

Proč bez námahy neměřit v 3D za stejný čas? Gage byl navržen s přesností laboratorního přístroje a robustností pro dílenské prostředí, s jeho využitím dochází ke snížení času samotné kontroly a poskytnutím kvalitních výsledků s mimořádnou flexibilitou a také ke zvýšení výrobního výkonu a produktivitě. Díky nejlepšímu výkonu ve své třídě v případě úkolů se ztíženým přístupem dotykové sondy je spoleh na těžkopádné a drahé statické SMS prakticky nemožný. Gage tyto problémy samotné inspekce eliminuje, přináší zlepšení do oblasti konvenčních měřicích přístrojů a redukuje chybovost mezi operátory. Gage MAX nastavuje nový standard v kompaktním výkonu a cenové dostupnosti, čímž pokračuje ve FARO tradici ohledně dosažení maximální měřící přesnosti, konzistentnosti a spolehlivosti v každém z pracovních prostředí.

Máte dotaz ?

Fotka kontaktu
Ladislav Lebeda
Aplikační a prodejní specialista FARO, SCANTECH
Fotka kontaktu
Ing. Tomáš Gernát
Aplikační a prodejní technik FARO / SK
Fotka kontaktu
Ing. Veronika Kratěnová
Koordinátorka prodeje FARO, servis FARO

Ke stažení

Toto komplexní řešení je k dispozici pro produkty Quantum FaroArm®, Quantum ScanArm nebo Design ScanArm® s funkčně integrovanou, ale fyzicky oddělenou, 8. osou.

8. osa je rotační a je spojena přímo s ramene FaroArm®. Jedná se o vysoce přesné přídavné řešení, které nevyžaduje žádné další nastavení ani upgrade softwaru. Toto řešení je k dispozici pro všechna ramena řady Quantum. Tato inovativní funkce umožňuje otáčet měřený díl vůči rameni. V důsledku toho je nejen snazší skenovat a měřit méně přístupné oblasti, ale zkrátí se i čas měření a dojde také k eliminaci chyb operátora.

8-osý systém je ideální pro řešení celé řady bezkontaktních aplikací, včetně porovnání mračna bodů s CAD modelem, rychlého prototypování, reverzního inženýrství a 3D modelování obecných ploch.

Rychlejší skenování s vyšší spolehlivostí
Rozšířený dosah tohoto systému prostřednictvím osmé osy, umožňuje uživateli skenovat, měřit a digitalizovat funkce na malých i velkých částech, přičemž rameno zůstává ve stejné poloze. Výsledkem je, že tento proces je o 40% rychlejší než u standardního 7-osého systému.

Zrychlené zpracování
Vzhledem k menší potřebě přesunout rameno do různých pozic kolem měřeného objektu nebo menší potřebě přesunutí měřeného dílu za účelem zachycení všech potřebných prvků, musí být na sebe nyní vyrovnán jen minimální počet skenů. Výsledkem je, že zpracování dat je jednodušší a rychlejší.

Máte dotaz ?

Fotka kontaktu
Ladislav Lebeda
Aplikační a prodejní specialista FARO, SCANTECH
Fotka kontaktu
Ing. Tomáš Gernát
Aplikační a prodejní technik FARO / SK
Fotka kontaktu
Ing. Veronika Kratěnová
Koordinátorka prodeje FARO, servis FARO

Poptávkový formulář

*
*
*
Captcha