Vaše metrologie na klíč

Kontaktní souřadnicové měřicí stroje

Kontaktní souřadnicové měřicí stroje (CMM) operují na principu dotykového měření, kdy je objekt sondou kontaktován a data o jeho rozměrech a tvaru jsou získávána a zpracovávána počítačem. Prima Bilačík nabízí výběr od německého výrobce přesných CMM WERTH Messtechnik , italskou klasiku souřadnicového měření COORD3 nebo mobilní měřicí ramena FARO Technologie , které vynikají univerzálností v měření dotek/sken. CMM jsou klíčovými nástroji pro kontrolu kvality v průmyslové výrobě a umožňují analýzu a verifikaci geometrických tolerancí a specifikací.

Kontaktní souřadnicové měřicí stroje WERTH

Paleta multisenzorových souřadnicových měřicích strojů je doplněna o přístroje pro kontaktní snímání, které je zajištěno senzory Renishaw. Tyto stroje jsou k dispozici ve variantě pohyblivého portálu nebo posuvné senzorové hlavy v kombinaci s pohyblivým stolem. K dispozici jsou senzory jak pro bodové snímání, tak i pro dynamické skenování. Motorické snímací hlavy a měřící sondy ve volitelných výměnících doteků zvýší úroveň flexibility a zabezpečí konfiguraci specifickým aplikacím.

Souřadnícové měřící stroje COORD3

Společnost COORD3 patří mezi globální výrobce souřadnicových měřicích strojů a existuje jen několik dodavatelů schopných vyrábět CMM z technologicky pokročilé slitiny. Od roku 1973 vyrobila společnost COORD3 více než 5.000 strojů.
V dnešní době mnoho výrobců souřadnicových měřicích strojů zatajuje původ, kde se jejich souřadnicové měřicí stroje vyrábí a jejich původ skrývají za jejich léty ověřenou značku, ale toto neplatí u COORD3. Všechny souřadnicové měřicí stroje COORD3 jsou 100% vyrobeny v Itálii.

Měřicí ramena FARO

Od roku 1994 se FARO věnuje pouze průmyslovému odvětví. Na základě vysokého prodeje, zvyšování zisku a stále širšího okruhu zákazníků se FARO stává lídrem v oblasti mobilního měření.  V roce1997 začíná pod značkou FARO působit na burze NASDAQ. V letech 1998, 2002, 2005 a 2008 FARO postupně uvádí na trh čtyři své současné vývojové řady a neustále se skrze celosvětovou distribuční síť rozrůstá. V současné době je největší důraz kladen na vývoj laserových inspekčních a skenovacích technologií.

Tři modely FaroArm nabízejí základní, standardní a prémiovou výkonnostní třídu - dostupné v rozsahu pracovních objemů od 2,0 m do 4,0 m. Zvýšená tuhost a stabilita zajišťují optimalizovanou přesnost a opakovatelnost s vynikajícím výkonem při zachování odolnosti proti poškození, pro použití v nejnáročnějších podmínkách dílny. Nové rameno s pracovním objemem 2,0 m poskytuje nejlepší přesnost ve své velikostní kategorii.