Vaše metrologie na klíč

Přístroje pro měření kontury/drsnosti SURFCOM NEX

Série Surfcom Nex nabízí tři funkce měření (drsnost, kontura nebo hybridní). Senzory jsou volitelné podle potřeb uživatelů. Technologie více senzorů umožňuje měření pomocí jednoho detektoru nebo jejich kombinací. Systém umožňuje flexibilní konfiguraci podle potřeb uživatelů, například použití senzoru určeného pro konturu nebo lze také použít jednotku pro 3D snímání povrchu.
 
NEX200 - Hybridní detektor s technologií dvojitého senzoru
Nově vyvinutá technologie dvojitého snímače schopná současně měřit drsnost a konturu v jednom náměru.
Drsnost – rozsah měření osy Z:13 mm s ramínkem dlouhým 50 mm nebo Z: 26 mm s ramínkem dlouhým 100 mm.

NEX030 - Detektor pro měření kontury – manuální
Detektor je vybaven nově vyvinutým vysoce přesným pravítkem. Rozsah měření osy Z je 60 mm. Měřicí rozlišení v celém rozsahu je 0,04 µm, přesnost snímače ± (1,2 + 2H/100) µm. Nově vyvinutý mechanismus umožňuje rychlou a bezproblémovou výměnu ramene. Oboustranné měření je volitelně dostupné.

NEX040 - Vysoce přesný detektor pro měření kontury s automatickým mechanismem pro nastavení měřicí síly.
Detektor s vysokou přesností je vybaven novým lineárním pravítkem laserové difrakce. Rozlišení měření v celém rozsahu 0,02 µm, přesnost snímače ± (0,8 + 2H/100) µm. Je vybaven automatickým mechanismem pro nastavení měřicí síly.

NEX001 - Detektor pro měření drsnosti
Detektor NEX001 umožňuje velmi přesné měření drsnosti při vysokých rychlostech. Rozsah měření v ose Z je až 1000 µm (nebo 2000 µm při použití prodlouženého ramínka). přesnost měření (0,05 µm +1L/1000) a rozlišení sondy až 0,0001 µm.

Technologie lineárního motoru (patent) využívá pohonu bez mechanického přenosu síly. Tím je dosaženo pohybu s naprosto minimálním efektem vibrací, které by jinak negativně ovlivnily výsledky měření. Dále tato technologie umožňuje podstatně vyšší rychlost posuvu a to i při samotném měření. Jedná se o nejrychlejší měřicí systém na trhu. Lineární motor je oproti standardním typům bezúdržbový.
 
Systém teplotní korekce byl vylepšen až na rozsah ±5°C . Teplotní roztažností lze dosáhnout při velmi přesném měření zkreslení výsledků. Technologie teplotní korekce zaručuje stejnou přesnost i opakovatelnost měření, deklarovanou technickými parametry, až do teplotního rozsahu 20°C ±5°C.

Rychloupínací rameno bez nutnosti kalibrace při výměně. Při použití standardního ramene s rozsahem měření v ose Z=60 mm splníte naprostou většinu měřicích úloh. V případě, že tento rozsah nebude dostatečný, nabízí software AccTee možnost napojení kontur. Magnetické upínání plní taktéž bezpečnostní úlohy. Pří nárazu do ramínka nedojde k poškození, nýbrž k uvolnění z jednoho z magnetů.

Bezpečnostní mechanismus opatřený tlakovými senzory je nevyhnutelnou součástí systému. Při nárazu na část měřeného dílce či přípravek se aktivuje ochranu při nárazu a zamezí se tak poškození stroje. Ve spojení s magnetickým upínáním ramínka je zajištěna dostatečná ochrana, díky které předejdete nechtěným výdajům.

Software ACCTEE nabízí nejpokročilejší úroveň ovládání přístroje. Jednoduchým zobrazením prvků nebo také možností využití složitých pracovních postupů, prací s CNC programy, přehledným grafickým provedením a snadnou tvorbou reportů umožňuje i nezkušeným uživatelům přívětivou práci se systémem. Navíc je software plně kompatibilní s ostatními systéme od společnosti Accretech.

Máte dotaz ?

Fotka kontaktu
Ing. Zdeněk Mareček
Aplikační a prodejní specialista COORD3D, ACCRETECH
Fotka kontaktu
Ivo Jurčík
Aplikační a prodejní technik ACCRETECH, COORD3D

Poptávkový formulář

*
*
*
Captcha