Vaše metrologie na klíč

Portálové měřicí stroje COORD3 jsou vyrobeny pomocí nejpokročilejší konstrukční technologie a nabízí širokou škálu velikostí. Mohou být vybaveny různými snímacími systémy, od jednobodových dotykových sond po kontaktní skenovací a bezkontaktní laserové skenovací systémy. Senzory lze rychle a automaticky měnit dle potřeb operátora a dosáhnout tak vyššího výkonu při měření a úspory času. Systém je možno doplnit o teplotní kompenzace, systém pro monitorování bezpečné zóny, různými přípravky nebo robotickými systémy pro zajištění plně automatizovaného pracoviště.

BENCHMARK
ARES
UNIVERSAL
KRONOS
Snímací technologie

Coord3 s modelovým označením Benchmark je cenově dostupná řada měřicích přístrojů se vzduchovými ložisky, která nabízí vysoce funkční platformu pro přesné měření. Unikátní moderní provedení v kombinaci s použitou slitinou hliníku a umístění  vedení os X a Y ve stejné úrovni, poskytují zvýšenou tuhost a tepelnou stabilitu tohoto stroje. Benchmark nabízí vysoce přesné výsledky pro měření malých a středních dílů.

Modely Benchmark se vyrábí v manuální i v CNC variantě a jsou vhodné pro měření jak v laboratorních podmínkách, tak i ve výrobě. Tyto stroje jsou kompatibilní se snímacími sondami Renishaw. Mohou být vybaveny pevnou snímací hlavou, indexovatelnou hlavou nebo hlavou s neomezeným polohováním PH20 s jedinečnou měřicí funkcí, která dokáže až trojnásobně zvýšit produktivitu měření. Tento stroj je rovněž možné vybavit laserovým liniovým skenerem.
 

Máte dotaz ?

Fotka kontaktu
Ing. Zdeněk Mareček
Aplikační a prodejní specialista COORD3D, ACCRETECH
Fotka kontaktu
Ivo Jurčík
Aplikační a prodejní technik ACCRETECH, COORD3D

Technické údaje

Měřicí rozsah:
600 x 500 x 500 mm
Přesnost:
2,5 + 3L/1000 μm
Rychlost stroje:
500mm/s
Zrychlení stroje:
1500 mm/s2
Snímání:
plovoucí lineární pravítka s rozlišením 0,1 μm

 

Ke stažení

Dostupná řada měřicích přístrojů ARES se vzduchovými ložisky Vám nabízí vysoce funkční platformu pro přesné měření. Tyto stroje jsou vhodné pro všechny měřicí aplikace, lze je vybavit dotykovými a skenovacími sondami Renishaw. Portálové měřicí stroje ARES jsou nabízeny ve dvou modifikacích – standardní L a výkonnější NT. Výkonnější varianta NT nabízí vyšší tuhost a přesnost osy Z z karbidu křemíku a dynamický bezdrátový systém kompenzace teplotních změn.
 

Máte dotaz ?

Fotka kontaktu
Ing. Zdeněk Mareček
Aplikační a prodejní specialista COORD3D, ACCRETECH
Fotka kontaktu
Ivo Jurčík
Aplikační a prodejní technik ACCRETECH, COORD3D

Technické údaje

Měřicí rozsah:
700/1000/1200 x 650 x 500 mm
700/1000/1200 x 650 x 650 mm
Přesnost:
1,9 + 4L/1000 μm

 

Ke stažení

Coord3 UNIVERSAL je vysoce přesný měřicí přístroj s mimořádnou teplotní stabilitou, který umožňuje používat sondy jak pro kontaktní snímání, tak i pro analogové a laserové skenování. Díky možnosti použití 5-osého systému snímání je vhodný pro měření součástí hnacích a převodových soustav. Vzhledem ke své konstrukci se osy stroje optimálně seřídí již při výrobě i při každé další kalibraci velmi jednoduše. Stroj UNIVERSAL je opatřen monolitní granitovou deskou, vodicími vzduchovými ložisky a pevnou pinolou o průřezu 90x90 mm v ose Z, díky čemuž dosahuje mimořádně přesného měření. Osové pohony stroje ozubenými řemeny garantují pohyb bez vibrací a s nulovým třením.

Mezi další skvělé vlastnosti přístroje patří systém teplotní kompenzace, který je řešen bezdrátovým přenosem Bluetooth, což umožňuje automaticky a dynamicky kompenzovat teplotní změny prostředí. Díky tomu dokáže UNIVERSAL pracovat s vysokou přesností v rozsahu teplot 16°C až 26°C. Všechny modely UNIVERSAL jsou nabízeny v široké škále měřicích rozsahů pro co největší pokrytí požadavků ze strany zákazníka.

Měřicí přístroj UNIVERSAL lze volitelně doplnit systémem zabezpečení SZP, který při práci operátora monitoruje pomocí laserových snímačů předem definovanou bezpečnou zónu. Pokud dojde k narušení této zóny, tak systém automaticky sníží rychlost měřicího stroje. Na původní rychlost měření se přístroj vrátí až po opuštění ochranné zóny. Tento systém dovoluje bezpečné použití ve výrobních dílnách a plně automatických aplikací.
 

Máte dotaz ?

Fotka kontaktu
Ing. Zdeněk Mareček
Aplikační a prodejní specialista COORD3D, ACCRETECH